Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rony - Shqipet 2

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Fjalen e maj,ftyren sta nxi
Daja krenar se jam nipi i ti
Vec ti nuk je
Po prej nalt e mrun
Gjysh mu krjt shqipet mdun
Cdo shok qe e kom nkrah
E di tsigurt per mu jeten e jep
Ka pas edhe tradhtar
Po ato e gjeten rrugen e vet
Se kta qe jan me mu
Skan nevoj per emer, per emer
Skan nevoj per lek
Besa as per fam
Po rrin se mdojn me zemer
E shokt qe i ki nkrah
Bashk me ty ikin si lepra
Ti llafet i ki tforta
Po burri matet me vepra
I kom shqipet kater an
Presin nje telefonat
Kta per mu ta presin fytin bre
Se menojn gjat
E tka thon kush e ka rradhen
Luj pak tater
Jena betu qe ky i ri do me bo masaker

HALA ME QATO SHOK
SUN NA UL ASNJONI PER TOK
TU SHETIT NEPER EUROP
PER SUKSES E COJNA KA NJI GOT ×2

sun mkallxon per muzik mu
Kur muziken e shpiki
Ktu ka repera tvjeter
Jo pedera si ai tipi
Im sorry o lali
E di si moter e ki
Po sun i shoh do mashkuj
Te u perdredh si ruspi
Cdo dit per shopping
Po dilni per tesha
Ma mbani veten
Si me kon SULLTANESHA
Folni per rrug
Keni frik hijen tuj
Po ta kallxoj nji sekret
Po ti mos ja thujt kerkujt
Nese shqipet sot mu mdun me zemer
Mdun per nji qellim
Se un nuk knoj per emer
Nese je tradhtar
Une ty tndrroj me femer
Nese je besnik
Fjalt qe thu boni veper
Sa vite kam harxhu
Se kta nuk kan besu
Ma shum se profesori
Fmijt e tyre me ngojn mu
Ky djali prej kuksi
Krenar per origjinen
Bona krenar nji ven
E sot ma rujn shpinen

HALA ME QETO SHOK
SUN NA UL ASNJONI PER TOK
TU SHETIT NEPER EUROP
PER SUKSES E COJNA KA NJI GOT ×3
Maje maje maje se u rrzu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)