Më mbaj mend (për 1 muaj)

Robert Berisha - Ajo Nuk Eshte Une

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Krejt i bon me letër e lapse, kur s'ke e leht' ty me t'pase
Një zot i madh e di, sa heka me t'pas k'tu.
Krejt senet tu i bo me mase, nuk dashta lot n'sy me pase,
Ç'ka kom bo kshtu, unë me meritu
Ajo nuk ësht' ma rruga jem e jetës tem,
Ajo nuk ësht' unë, me dashuru çdo dit pa fund
Mbase shum' vonë e kuptova, qa dashte ti un' lejova
Me ndodh me mu, me ndodh me ty ç'ka ësht' kjo punë?
Vetes man fund i premtova, mas një kohe që u mendova
Jo, unë k'shtu jo, s'e kam meritu'
Ajo nuk ësht' ma rruga jem e jetës tem,
Ajo nuk ësht' unë, me dashuru çdo dit pa fund
Vetës ja kom njellë, t'keqen tem e rahat spom len
A bon me m'tregu ti ç'ka ke fitu
Ajo nuk ësht' ma rruga jem e jetës tem,
Ajo nuk ësht' unë, me dashuru çdo dit pa fund
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)