Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Nishani

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ALTINI
Permbi buze nishani
Mendja vec tek ty me rri
Je merak per mu e di
Ah medet ky nishani

ANILA
Permbi buze nishani
Mendja vec tek un te rri
Jam merak per ty e di
Cka mi bo kti nishani

ALTINI
Ndali zemra kur te pash
Po digjem avash avash
Per at nishan
Per at nishan
Qe nuk e kam
Ndahet zemra ne dy pjese
Kur nuk vjen e un te pres
Ti me beso
Nuk te genjej
Un jo per bes

ANILA
E sa bjondina i ke kalu
E sa zeshkane i ke tranu
Sa gersheta i ke ndi
Zemra te ngeli te nishani

ALTINI
Permbi buze nishani
Mendja vec tek ty me rri
Je merak per mu e di
Ah medet ky nishani

ANILA
Permbi buze nishani
Mendja vec tek un të rri
Jam merak per ty e di
Cka mi bo kti nishani

ALTINI
Ah ke shpirt ti nuk e di
Mendo pak jam djal i ri
A e din sa shum
A e din sa shum
Per ty kam pi
Un jam msu krejta me i pa
E ndashni cdo dit ne ra
E di sa shum
E di sa shum
Tkom vra

ANILA
E sa bjondina i ke kalu
E sa zeshkane i ke tranu
Sa gersheta i ke ndi
Zemra te ngeli te nishani

ALTINI
Permbi buze nishani
Mendja vec tek ty me rri
Je merak per mu e di
Ah medet ky nishani

ANILA
Permbi buze nishani
Mendja vec tek un te rri
Jam merak per ty e di
Cka mi bo kti nishani
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)