Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Haziri - Mara

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
S’di ku me t’pa, s’di ku me t’gjet
Bukur di me u fsheh
Erën ta ndjej, I dehun jam krejt
Zemrën je t'uj ma çmend
Ti mirë e di, luan pa frikë
Ecjen do me ma shtu
Për mu mjafton, ajër me thith
Ajrin që merr ti

Refreni:
Sa ta du kët emër MARA, zanin fort po du me lshu
Me I than krejt botës nuk është marre, emrin tand çdo vajze me ja vu
Sa ta du kët emër MARA, E lexoj unë në çdo derë
A ta dish sa shum e kam përsrit,E bashkë me fymn e fundit ka me m’xjerr

S’du me ja dit, a ka me mbet,
Kush në kët qytet
Kam plot dashni, ka me tepri
çdo rrugic me vet
S’du me ja dit, çfarë stine asht
Dimën a Pranverë
MARA të qujnë, marrë nuk është
Me e shtu edhe një stinë

Refreni:
Sa ta du kët emër MARA, zanin fort po du me lshu
Me I than krejt botës nuk është marrë, emrin tand çdo vajze me ja vu
Sa ta du kët emër MARA, E lexoj unë në çdo derë
A ta dish sa shum e kam përsrit,E bashkë me fymn e fundit ka me m’xjerr
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)