Më mbaj mend (për 1 muaj)

Majk - Serenate

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa po m'vjen inati
çdo sen ma bone si me magji
ma more diellin dhe m'le n'shi
po m'rri shum ftofte
m'le me u ngri

Ah dashuri, ça m'ke bo
dashuri
Ah dashuri, çka m'ke bo
nuk e di

E tash po sillna
si i humbun une natën
S'po m'shoqnon ti
po m'shoqnojnë tingujt e gitares
Ta knova serenatën
e ti nuk dole n'dritare
Po mu s'ma nin ça e ndjeje
e foli, nuk ëm vjen marre

Zemrën e buzqeshjen që une ty ti dhash dhash, dhash, dhash
O t'lutna kthemi tash
masi mo nuk jena bashk
bashk, bashk, bashk
O kthemi...
T'lutna ti mu kthemi
Asniherë nuk thash ti themi
O kurr nuk te thash ti mu themi
S'e di pse e bone ti

Sa po m'vjen inati
çdo sen ma bone si me magji
ma more diellin e m'le n'shi
po m'rri shum ftofte
m'le me u ngri

Ah dashuri, ça m'ke bo
dashuri
Ah dashuri, ça m'ke bo
nuk e di

Po une prap e mora veten
Tu ngajt mas teje
s'ja dita vetes vlerën
Kom menu që je kon tu ma ndreq
veç ma kishe prish jetën
E kto e kuptova
kur u bona une me tjetrën

O si të lash e më s'të pash
A e din çka?
Maj kejt kujtimet qe ti dhash
O bejbe, maj, maj
Koha me ta bo bye, bye
Kujtimet ti maj, maj
Gjithçka u kry, bye, bye

Sa po m'vjen inati
çdo sen ma bone si me magji
ma more diellin e m'le n'shi
po m'rri shum ftofte
m'le me u ngri

Ah dashuri, ça m'ke bo
dashuri
Ah dashuri, ça m'ke bo
nuk e di
Ah dashuri, ça m'ke bo
dashuri
Ah dashuri, ça m'ke bo
nuk e di
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)