Më mbaj mend (për 1 muaj)

ELAI - Respekt

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
16 vjeq
Kam dasht me arrit
Shkolla um shkoj keq
Po kurr sma ka ndi
Ata nshpi kan dasht une mu bo mjek
Po kurr se kan dit
Qfar talenti kam e qka kam me bo
Kurr se kan prit

Gjith kam respect
Respect dhe dashni
Respect per ata
Qe erdhen nSuedi

Um keni rrit mire, po une u rrita me tnjejten shoqni
Prej qe jena kan fmi
Kam dasht mu kan trim, mu bo sikur vllaznit e mi
Gjith keni mendu qe jam djal I mire
I mire kur jam kon ne shkolle, jo ne kohen e lire
Vendi qe u rrita um ka bo tshtir
Um kish myt babi bre oh me pas dit
E di qa kam bo, e di qka kam shit
Andrra u kan me ju maru nje shpi
E Di kam bo keq, jam mundu me bo mire
Prej gabimeve u msova, fokusimi nmuzik
Huh, tashi jam ktu
Ska kush qe mnal
Still in the hood
Rrethi budall
Si mu kan bloods
Krejt kan inat
But we all good
Huh


16 vjeq
Kam dasht me arrit
Shkolla um shkoj keq
Po kurr sma ka ndi
Ata nshpi kan dasht une mu bo mjek
Po kurr se kan dit
Qfar talenti kam e qka kam me bo
Kurr se kan prit

Kam pas respect
Per ata me allti
Mendja gangster
Tu bo lek hala fmi
Po tash qe jam rrit, I kam harru tona budallakit
U kan qka u kan
Tash po lyp drit
Mendja po mlodhet me matematik
Gjith um keni thon “Trujt zoti”
Gjithmone kur une kam dal ju ka dal loti
“Ku po del? Me kan po del? Mos gaboni”
“Djali jem ma mire rri ne shpi edhe mesoni”
Keni ardh nkurbet per fmit
Smuj me jau kthy, e di
Por keni ardh ktu pa e dit
Kurbeti eshte edhe ma zi

Krejt i bona per familje
Se familjen une e kam ngat
Krejt I boj per familje
Per familjen tle sakat..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)