Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Prishtina

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Albina

Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti
Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti edhe Prishtina

Gold AG

Dashnia ke dashni sikur neper filma
Ti pom kujtohesh sa her ktu qe sillna
Pa hile jem dasht na mungojke veq paq
Shume skena lyp me pak jena knaq
Veq met perqaf ngat me ty nejsha
Me qat kujtim ton naten nuk flejsha
U rujshum pi kojshis edhe pi policis
e dishe kur te thirri ntelefon tshpis
Pritsha me qef kur ishe ligjerata
Rrisha afer teje edhe n'demonstrata
Sa mire po nina kur po vjen era blina
Ama do sene veq na i dina une ti edhe Prishtina

Albina

Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti
Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti edhe Prishtina

Gold AG

E koha na ka nda ma kurr nuk jena pa
Po zemra po tman ty mrena hala
Tpritsha te qafa tpritsha te dora
tpritsha te menza bash nsemafora
Kujtimet tona i run Ulpiana
I run Santea i run fontana
Kan mall per neve germia e kurrizi
Prej bregut diellit e dej te boramizi
Rruga npejton pa ty po ndryshon
Kujtimet me ty edhe ndardani i kom
E vajzen tem si ti e kom qujt
Se dashnin ton prishtina e ka rujt

Albina

Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti
Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti edhe Prishtina
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)