Më mbaj mend (për 1 muaj)

2Ton - Syn I Zi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E
Deri sa sa ta nxo
Krejt ca thot kam me bo
E per to krejt un i lo
Vec me dal edhe me pa
Se lojen ta di, vec em ftoh vi
Keq em ke shti

Ref x2
Valla valla pa ty s'shkojka s'shkojka
Ne Tiron per ty vajta vajta
Embelsin ti mu falma falma
E embel si qershi
Ta du synin e zi

Ti mem fol pik ma le
Kqyre kurxho nuk the
Mas teje une, prap
Neser em she
Po bohesh shum kishe
Spo ta nin edhe
Edhe un menoj se ti qe ti shum ndryshe je
E mu ato qe m njekin
Si ti kurr nuk um terhekin
T njeki un si me njek lekin
E t'ruj si polici shtetin
Menoj per ty per vetin
Me t marr e me ndrru qytetin
Me shiju paqe e detin
E kjo ka me ndosh se shpejti

Lej shoqet lej ti lej ca jan tut than ty
Lej se ato ty per mu t kishin lan ty
Lej shoqet lejt ti lej ca jan tut than ty
Laj ca jan tut than ty

Ref x2
Valla valla pa ty s'shkojka s'shkojka
Ne Tiron per ty vajta vajta
Embelsin ti mu falma falma
E embel si qershi
Ta du synin e zi

A,asnjona sum ka pelqy mu sa ti, ti
Me asnjone sum ke perngja ti
Un nuk rri pa ty e ti pa mu srri
(Ti mem pas ngat gjith, un me t pas ngat gjith)
Cata kerkon nuk e lo
T lidhun ngush sa sko ven mo
Sdu kermush koh sdu me na vet ca jem tu bo
Tjerat mem fol nuk i njoh
Tjerat mem kqyr nuk i shoh
Ti je mir une ma mir
Kjo domethon qe jena njo, jena njo

Lej shoqet lej ti lej ca jan tut than ty
Lej se ato ty per mu t kishin lan ty
Lej shoqet lejt ti lej ca jan tut than ty
Laj ca jan tut than ty

Ref x2
Valla valla pa ty s'shkojka s'shkojka
Ne Tiron per ty vajta vajta
Embelsin ti mu falma falma
E embel si qershi
Ta du synin e zi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)