Më mbaj mend (për 1 muaj)

Uran Dervishi - Kerkon Zemra

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ref:
Syte ne ball jane me pa
ma te mirat per sevda
per sevda e per merak
kapja belin pak nga pak

Kerkon zemra me i dashte
me va dasht ate hijeshi
at hijeshi e bukuri
c'at drite hane shtat selvi
s'bohet nami ne dor me te shti

Ref:
Syte ne ball jane me pa
ma te mirat per sevda
per sevda e per merak
kapja doren pak nga pak

Nuk jap fjal nuk jap bese
as nuk them per ty po vdes
se ne dashni nuk ka mahi
del flokgjata bene magji

Ref:
Syte ne ball jane me pa
ma te mirat per sevda
per sevda e per merak
kapja belin pak nga pak

Syte ne ball jane me pa
ma te mirat per sevda
per sevda e per merak
kapja doren pak nga pak
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)