Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daris - Deri Kur?

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mesazhat e gata
Si referata
Sa telefonata
E nuk i hap telefonatat

A u bo boll tu duru mo?
Deri, Deri kur mo?
2x

Dritat i ka fik, o shtri
E po rrin nen batani
Telefonin e man te kryt
Sun flen zonin pa ja ni
E pret naj befasi
E nin shiu-n tu piku n'çati
Tu e tepru me cigare,raki
Vet me veten tu ngre dolli

Ora 03:00
Ti je vet n'krevet
Tu paramenu qe je me to
Ti vet me veti flet
Qe sa net (2x)
Qe sa (2x), Net
Ka ik, T'ka lon vet
N'vense me t'bo Wet

Ku i ki syt?
Nese ik prej deres
Mos e njek, mbylli dyrt
Ku i ki syt?
Mbylli, Mbylli dyrt
E mos gabo mi qel
Nese najher don mu kthy

Mesazhat e gata
Si referata
Sa telefonata
E nuk i hap telefonatat

"A u bo boll tu duru mo?
Deri, Deri kur mo?"
2x

Lot dalin pika pika
Jeta o e mir si muzika
Amo, Amo ti nuk e din
Nuk o faji jot
Qe ke pas pun me toksika
Ty t'vyn dikush
Qe ta mush koridorin qira
E krevetin trendafila
Vena e kuqe tu t'prit te tavolina
Serenata, Me violina
Dikush qe o me ty n'çaste t'mira
Amo edhe n'çaste t'kqija
Qe s'priton me shkru mesazha t'gata
Si referata
Per ty edhe libra
A don mu bo "happy"(4x)?
Fotot qe iki me to
Ti kapi "heki"(3x)
Dhuratat, E teshat, E duksat e tina, Ti heki
U bo boll me rrenat e tina
"Heki"(x4)

Mesazhat e gata
Si referata, Sa telefonata
E nuk i hap telefonatat

A u bo boll tu duru mo?
Deri, Deri kur mo?
2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)