Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ademi & Emrani - Allahut Rob Sun Ju Bana

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Erdh edhe shkoj jeta për mu
Zemra m’asht nxi gjunahet m’kan mlu
Tuj ndjek dunjan u mashtrova
All-llahut rob qysh s’ju bana

K’ta sy s’lotun kurr për All-llah
As balli jem n’sexhde s’ka ra
Vjet’t ikën shpejt tash po qana
All-llahut rob pse s’ju bana

Vdekja po m’pret o more v’lla
E un për kët dîn kurgja nuk kam ba
Kjo tok’ i ka tret’ shum’ sulltana
All-llahut rob qysh s’ju bana

Nisja ma puno v’lla për ahiret
Se gjithmon’ kjo bot’ kurkuj s’ka me i met’
Dy metre qefin koka kjo dunja
All-llahut rob qysh mos me ju ba
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)