Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka & Grupi Tepelenes - Trimat Qe Bene Historine

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
100 Vite kane kaluar
Kur ne vlore plasi stuhia
Hodhen Gune Permbi Tela
Lule Selam Salaria 2×

O trima Te Tepelenes
Ca te pushkes, ca te penes
Ju qe shkruat historine
Na nderuat Shqiperine 2×

Do rri hapur ajo dere
Do sjellin Selam Te Tjere
Dhe brezat qe do vijne
Do mburren me Salarine 2×

Salaria, Salaria
Ku ka rrenjet historia
ne muzeun xha Selami
Mblidhen burrat e vatanit 2×

(Salaria, Salaria
Ku ka rrenjet historia
ne muzeun xha Selami
Mblidhen burrat e vatanit)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)