Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani - Ora E Jetës

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dam-da-ba-da-ba-dam, da-ba-da-ba-dam
Da-ba-da-ba-dam, da-ba-da-ba-dam
Da-die-da-die-dam, da-die-da-die-dam
Dam-da-ba-da-ba-dam, da-ba-da-ba-dam
Da-ba-da-ba-dam, da-ba-da-ba-dam
Da-die-da-die-dam, da-die-da-die-dam

Po jetojmë tjetër kohë
Na mungon një përqafim
Pse u ftoh, gjithë kjo botë
S’dimë ku po shkojmë

[REF.:]
Dhe një jetë po shpëtojë
Prapë kjo botë do t’ekzistojë
Dhe sikur nje njeri
Të mbijetojë

Humb një jetë, tjetra lind
Bota vazhdon, për ty njeri
Po rinlind, një tjetër kohë
Prape ketu do t’jemi njesoj

[REF.:]
Merrmë ti, më shtrëngo
Të shijojmë një përqafim
Pse u ftoh gjithë kjo botë
S’dimë ku po shkojmë
Dhe një jetë po shpëtojë
Prapë kjo botë do t’ekzistojë
Dhe sikur një njeri
Të mbijetojë

Dam-da-ba-da-ba-dam, da-ba-da-ba-dam
Da-ba-da-ba-dam, da-ba-da-ba-dam
Da-die-da-die-dam, da-die-da-die-dam
Dam-da-ba-da-ba-dam, da-ba-da-ba-dam
Da-ba-da-ba-dam, da-ba-da-ba-dam
Da-die-da-die-dam, da-die-da-die-dam

Ora e jetës jo nuk ndalon
Ora e zemrës pulson
Ajo e ecen, per ty e per mua, jo kurre s’ndalon

[REF.:]
Merrmë ti, më shtrëngo
Të shijojmë një përqafim
Pse u ftoh gjithë kjo botë
S’dimë ku po shkojmë
Dhe një jetë po shpëtojë
Prapë kjo botë do t’ekzistojë
Dhe sikur një njeri
Të mbijetojë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)