Më mbaj mend (për 1 muaj)

Engjëllusha & Ylli Demaj - Potpuri (Gezuar 2021)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ooooooo a po vjen me mue
oooooooo ne katun me shkue
oooooo a po vjen me mue
ne katun me shkue

un po vi pre djal po spo mlen nona-2 here
do te vij bre djal neser mroma
do te vij bre djal o neser mroma

Nusja jon e bukur e bukur e bukur-2 here
po na vjen si flutur si flutur si flutur-2 here

Hidhet valllja vallja e pare-2 here
kush vallzon u mloft me ar u mlof me ar-2 here

hidhet vallja vallja e dyte- 2 here
na ket dit e kena prit e kena prit- 2 here

hidhet vallja kanga snalet kanga snalet-2 here
bin tupanat gjemojne malet gjemojne malet-2 here

hajde me shuplake- 2 here
ani sa me gzim ta kalojme ket nate-2 here

hajde me shuplake-2here
ani sa me gzim o hajde ta kalojme ket nate-2here
hajde mshoj tupanit o deri sa shkyhet-2here

rrangedan tupanit vallen mos e nalni-4 here
rrangedan me def ju knojna me qef-4 here

rrangedan tupanit vallen mos e nalni-4 here
rrangendang me def ju knojna me qef-4 here

hajde shote mashalla fluturo me krah-2 here
luj shoto luj naten ta paguj- 2 here

po lun shota po lun shota boni mashalla-2 here
kush nuk ban mashalla pika ka me i ra-2 here
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)