Më mbaj mend (për 1 muaj)

Yll Demaj - Nusja Jone

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Baba u gzu alltia ka kris
bijat krejt me def kangen e kan nis
nusja e mir prej kerrit kur del
kush do vjen me pa ja len synin qel

si per shpi si per qytet
mat mir nuse ska sivjet
100 lira e dukat nusja jon i ka hak
2x

Nana po lun gzim mat madh nuk kam
nusja si princesh qefo kam me pa
me dashuri jeta ju kaloft
ju o qifti ri Zoti ju bekoft

si per shpi si per qytet
mat mir nuse ska sivjet
100 lira e dukat nusja jon i ka hak
4x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)