Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Babë E Djalë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ref: Lufton Baba bashkë me djal dhambë per dhambë e ballë përball e rujm nderin e vatanit jemi Lokajt e Deçanit

Trimat e rrall kan vepra jo fjal qka bon Djali per babë e Baba per Djal
O Hysni Lokaj ti pe jeshon Malin ska shok mat mir ne ket se sa djali me kang trimerie ja perkune djepin e mësove me dasht e me rujt Prejlepin kurr Arton Lokaj nuk te len ty vet nese ndahi ktu takoheni ne xhenet me dek per atdhe bir nuk ka ma mir e emrat naj run Kosova e Lir e brezave te rij mësojani te verteten se 1 Babë e 1 Djal per Liri e dhanë Jetën

Ref 2x: Lufton Baba bashkë me djal dhambë per dhambë e ballë përball e rujm nderin e vatanit jemi Lokajt e Deçanit

O Keni me ja ni krismen Deçanit se n'ballë po na prin Komandanti Gllogjanit deken pe lyp e deken ki me gjet se deshira per liri moshen sna vet mbrapa i kthejm armiqt n'arkivola se kurr s'na len vet Taip vlla Haki Tolaj ky gjak Dukagjini pe skuq Flamurin kur skem armatim plum e bojm gurin lum per Kosovën qka rriti nana ah Er liri kan bjeshket tana n'Strellcin e bukur shum lule kan dal ato i ujit Hysni Lokaj me djal

Ref 2x: Lufton Baba bashkë me djal dhambë per dhambë e ballë përball e rujm nderin e vatanit jemi Lokajt e Deçanit
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)