Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitori Balili - O Ju Djemte Qe Çate Detin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O ju djemt qe cate detin,
si zogjte ne tram u ndane..
Ate djalin tim ce gjeti,
syte tuaj mos e pane...

Mos e pane syte tuaj,
amani ju keqen nena...
Kam shum vjet qe pres e vuaj
me qan syri, mu tha zemra...

Se me iku neper nate,
hodhi kemben val me vale.
Me tha do te kthehem prape,
sa nuk vjen nuk eshte i gjalle...

Ju djem gezofshi rinine,
ne halle e pafshi a te hena,
thoni nje nate te vije,
thoni te ka vdekur nena...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)