Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sara Elshani - Dy Dashuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Zgjodha lulen me te bukur
qe aromen tja shijoj
por as afer nuk te ngjan
me ty dot se krahasoj
Kur me merr ne perqafime
floket lehtas mi ledhaton
kur e ndjej aromen tende
nuk ka lule qe ia kalon
kur e ndjej aromen tende
nuk ka lule qe ia kalon

Ref.
Je motivi i jetes ime
je vet fryma qe e marr
ti e shtrejta nena ime
qe bekimin ma ke dhane
me asgje nuk krahasohesh
ti shendrit me shume se hena
as nje mrekulli e botes
nuk ka vlere me shume se nena!

II

As dukati e diamanti
nuk shkelqejne sikur ti
t'kam hero ty o babi
ma mbush zemeren krenari
as kur lodhesh e dermohesh
para meje nuk e vren
t'shkelqejne syte lumturohesh
perqafimin tim kur ndjen
t'shkelqejne syte lumturohesh
perqafimin tim kur ndjen

Ref.
Je motiv per shpirtin tim
je vet fryma qe e marr
ti i shtrejti babi im
qe bekimin ma ke dhan
me asgje nuk krahasohesh
edhe dimrin ma ben vere
as nje mrekkulli e botes
sikur babi nuk ka vlere

Je motiv i jetes ime
je vet fryma qe e marr
ti e shtrejta nena ime
qe bekimin ma ke dhane
me asgje nuk krahasohesh
edhe dimrin ma bene vere
asnje mrekulli e botes
sikur babi nuk ka vlere
sikur babi nuk ka vlere
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)