Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olsi Bylyku & Klis Golikja - Imitimet (Parodi)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1. Mozzik - Madonna (Parodi)
---

REF. 2x:
Gruja ime si Madonna, dona, dona
s'e di a ka corona, rona, rona
I ka bo 2 tampona, ona, ona
S'e di është pozitiv
a grip sezonash

ej

Uh ti lyfshaa duuurët ty
me alkol
e po na kapën ethet sot
direkt paracetamol
ene t'thash 100 her
po ti mthe mu matuf
se e pash që në mgjes
që kishe dhe rruf
tashi nuk e dim prej teje
nëse neve na kan prek
po nga frika mos jam pozitiv
po e boj n'brek

Merr Piperon, pyte i her
para se me taku tjer
po i bi kokës me der
ah qa m'bone ti mi pler
se mka kap 1 panik nik
nuk po rri as në jastik stik
a je me grip a jom me grip grip
u mylla nshpi s'do dal 14 dit, dit

REF. 2x:
Gruja ime si Madonna, dona, dona
s'e di a ka corona, rona, rona
I ka bo 2 tampona, ona, ona
S'e di është pozitiv
a grip sezonash

2. Xhensila & Ardian Bujupi - Panorama (Parodi)
----

Pandemiaa

ca na boniii

Yea

Ref:
Un si kom fajeett
Për kët vit që na shkoj nëpër shaleee
as un mo vlla
e di që don ti me dale
me shit pordh ti nëpër clube nate
eeeeeeh
po nuk ke si me dale,dale,dale
myll krejt lokaleeeet
boboboo
po nuk ke si me dale,dale,dale
myll krejt lokaleeeet

Për me dal knej nga Tirana
Duhet 1 leje nga rama
policin e ke ti nga mbrapa
sapo t'dalësh jasht e ti bosh 2 hapa

ose me plakun ti kët vit kalo
se me cunat ti me dal harro hej
edhe gocat që ti po meno
jan me t'shpis se si rrejn dot mo hej

Ref:
Un si kom fajeett
Për kët vit që na shkoj nëpër shaleee
e di që don ti me dale
me shit pordh ti nëpër clube nate
po nuk ke si me dale,dale,dale
myll krejt lokaleeeet
po nuk ke si me dale,dale,dale
myll krejt lokaleeeet

3. Kidda - Malli (Parodi)
----

Mka ik menja mu mo lali
ehh
spo na lejn me dal
ashu esht
për me kcy na ka mar malli
shummm
po ti po ti ku rri lale?
ke i lokal aty ke lagjia
n'orën 8 myllet lokali
eee
e myll ai po na le celsat
pse vendose me na myll pa arsye
pa kurrgjo na lan mren
se di more vlla
se pa clube pa shoqni
spo na shtyhet jeta në kët ven
ashu esht

Ref:
Çdo nat myll n'shpi
me grun dot srri
tu la tepsi aaaaa
çdo nat çdo dit
tu na gjobit
jom tu lajthit aaaaa
çdo nat myll n'shpi
me grun dot srri
tu la tepsi aaaaa
çdo nat çdo dit
tu na gjobit
jom tu lajthiiiit

Lale lale lale
për me kcy na ka mar malli
ahhh
lale lale lale
që kur na u myll lokali...
pupupu
lale lale lale
për me kcy na ka mar malli
e vertete
lale lale lale
që kur na u myll lokali...
hapni lokalet
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)