Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Jolie

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend

Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!
2x

Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika

Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend

Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!
2x

Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte nje cmenduri

Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!
2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)