Më mbaj mend (për 1 muaj)

Guri Rrokaj - Kenge Per Presidentin Turk Erdogan

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lajmi bukur mori dhenë,
në gjithë botën sot po zjen
Erdogani tha me gojë
Shqipërinë do ta ndihmoj
Shteti turk dhe Ankaraja
tregoi dashurinë e saj
Shqipërisë iu gjend pranë,
porsi nëna për evlanë

Në Turqi tek gjysmëhëna,
Erdogan nuk bën më nëna
Burri i besës që s’të fal,
tha të bëhet një spital
Lacin po nge në themel
me gjithë lagje krejt po del
Do bëjë spitalin në Fier
për të gjithë vilajetin

Ky Rexhep Taip Erdogan
Presidenti turk me famë,
Për Shqipërinë do mbesë ikonë,
sa more sa malet të rrojë!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)