Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergys Shahu - A Ke Mendu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A e ke mendu
sa m'ke lendu
A e ke mendu
sa m'ke poshtru
A e ke mendu
se sa te du

Pa ty dhe nje dite me shume
sonte dhe nje nate pa gjume
dua t'perqafoj
por ti s'je tek une

Ne enderr te shoh cdo nate
dhe nata po m'duket e gjate
Dua t'shoh ne sy
por ti ike larg

Ti ndihesh ne faj ajaj
per mua mos qaj ajaj
une do jem aty
doren te ta mbaj

A e ke mendu
sa m'ke lendu
a e ke mendu
sa m'ke poshtru
A e ke mendu
se sa te du

A e ke mendu
ti kur ke shku
a e ke mendu
a vlen pa mu
a ke mendu
se m'vrave mu

Te desha ne pafundesi
u njohem nje dite me shi
zoti nuk i sheh
lotet e mi

Pa ty une kom stuhi
te mbaj ne fotografi
ti je dielli im
qe m'jep ngrohtesi

Ti ndihesh ne faj ajaj
per mua mos qaj ajaj
une do jem aty
doren te ta mbaj

A e ke mendu
sa m'ke lendu
a e ke mendu
sa m'ke poshtru
A e ke mendu
se sa te du

A e ke mendu
ti kur ke shku
a e ke mendu
a vlen pa mu
a ke mendu
se m'vrave mu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)