Më mbaj mend (për 1 muaj)

Naser Berisha - Himni I Nënës

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
M`kujtohet ajo dite e ftohte janari
Kur engjujt zbriten ne toke
Te moren ty oj nena ime 2X
Dhe shkuat ne tjetren bote

Per nje cast cdo gje dukej se u ndal
E as toka me nuk rrutullohej
E jeta ime e humbi kuptimin e saj 2X
A thua si pa nene t` jetohet

REF. 2x:
Nuk e di moj nena ime
si te tregoj dhe a me degjon
sa shume vite kane kaluan
por dhimbja eshte ende njesoj


shume heret ti shkove dhe tani ke mbetur
vetem nje foto ne mur
ahhh sa keq qe dot s`e perjetove 2X
si u rrita dhe u bera burre

Nese m`sheh nga lart, oj nenna ime
e di se tani gezohesh
te jane plotesuar te gjitha deshirat 2X
edhe pse ti sì perjetove

REF. 2x:
Nuk e di moj nena ime
si te tregoj dhe a me degjon
sa shume vite kane kaluan
por dhimbja eshte ende njesoj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)