Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mossi - Dellash

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Bojn se din po mir e kuptojn
Fjalt kur i thom i analizojn qdo shkronjë
Sot na hajnë buken neser ndryshojn
Pidhat pa i vet veten vet pe kallxojn
Rrugt i provojn tani i lojn
Se me bo me u ngul dellat kushtojn
Hala pa ja nis mir tuten pi nxojn
Folin per vepra por veprat mungojn
Sun um mashtrojn se i njoh po harrojn
Un kom kalu moti ku kta po kalojn
Dojn me’m bo keq mu veq vetit pi bojn
Kurvat rrin bashk qaty vetin e gjojn
Ju jeni shum kot plus jeni bo *plot*
Pranga n dur vnoni veq kur boni spot’s
E ktu ku kom ardh un nuk jom ardh sot
Por kur m’fol daja i thom sdi qa po thot

Refren:
Dellash ajo shihet n imazh
N prehen kallash
Della n bagazh
Koke edhe hash si ather edhe tash
Kejt qa na vyn na vin me mesazh

Personazh negativ rrugaq aktiv
Syt i maj 4 n kto rrug miliciv
Qe ni dekad dajt mkan objektiv
Se e din boj keq edhe kur skom motiv
Qe dokna naiv osht veq teknik
Gjith tu ju ik forenzik balistik
Tu punu me logjik kry pun pa panik
Tu i marr krejt provat para se me ik
Deshten mem fik menun qe keq m'lan
Po kur bjen shi sun e shuk ni vullkan
Shootgun ner jargan tjetri n tavan
Knej mknon ni melaqe knej ni shejtan
Jom i zi katran si athere edhe tash
Kom mrena sene qe kurr nuk i thash
Rruga mdha zemer un jeten ja dhash
Hala dellash dellat kurr nuk i lash

Refren:
Dellash ajo shihet n imazh
N prehen kallash
Della n bagazh
Koke edhe hash si ather edhe tash
Kejt qa na vyn na vin me mesazh.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)