Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Koçi - Trendafilat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A le le le le
Trendafilat kur mi dhe
Vec ma more zemren e u zhduke, s'e di pse?
Aman, amane
Je me mua, po nuk je
Se po me djeg shpirti e pa ty, jo gjum nuk fle

Zemer
Me ka marr malli, s'ta them dot sa shum
O zemer,
Pse po me mbyt me kjo merzi
Un jam vetem
E du ta di ku je tani
Ku? Me thuj, ta di

Edhe pak, edhe pak, edhe pak
Do duroj un pa ty dit e nat
Se nuk mundem, jo
Un nuk mundem, o
Edhe pak, edhe pak, edhe pak
Do duroj, un s'e di edhe sa
Se nuk mundem, jo
Pa ty

A le le le le
Trendafilat kur mi dhe
Vec ma more zemren e u zhduke, s'e di pse?
Aman, amane
Je me mua, po nuk je
Se po me djeg shpirti e pa ty, jo gjum nuk fle
2x

Le le lej le, le le lej le le
Lej le le lej le
3x

Zemer,
Me ty, jo, dot nuk mbaj meri se te kam zemer
Te du ma shum se syt e mi
Mos me ler vetem
Pa ty kam frik, cdo nat e dit
Jo, mos ik, o shpirt

Edhe pak, edhe pak, edhe pak
Do duroj un pa ty dit e nat
Se nuk mundem, jo
Un nuk mundem, o
Edhe pak, edhe pak, edhe pak
Do duroj, un s'e di edhe sa
Se nuk mundem, jo
Pa ty

A le le le le
Trendafilat kur mi dhe
Vec ma more zemren e u zhduke, s'e di pse?
Aman, amane
Je me mua, po nuk je
Se po me djeg shpirti e pa ty, jo gjum nuk fle

Le le lej le, le le lej le le
Lej le le lej le
3x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)