Më mbaj mend (për 1 muaj)

Olsi Bylyku - Prej Shqipnie

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Prej Shqipnie
Tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej SHQIPNIE
se jam tu bo pare male himalaje.
Tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej SHQIPNIE
se jam tu bo pare male himalaje.
O Shqiptari ne cdo cep trotuari
n'mes detit n'mes malit duke m'rujt kufitari
mos m'shaj Italian Amerikan dhe ti krejt ballkan
t'jam prezantu me shotgun
se skan e boni tarzan e kam nonen vete qe po m'pret
babes mun e kam amanet shoku n'burg m'ra 12 vjet
dhe njoni vlla m'shkoi per per jete
shpirtin grop n'xhep grope n'ven t'huj
bashke me shok paret n'xhup no joke dhe kur
t'kthehena canten plot
Hika fmi nga veni ku linda
neper bote n'qoshe ku u rrita
dhe tani vec po qesh ku arrita n'moment qe prita
Tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej SHQIPNIE
se jam tu bo pare male himalaje.
Tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej SHQIPNIE
se jam tu bo pare male himalaje.
Per me fitu nuk e du kupen
neper rruge e kam bo zhurmen
Shqip dukem Shqip flasim m'fal kshu e kam kulturen
sun e boj shqipe ene kur vin bida bike
se secili osht ma sike kur zgjohet dinamite
makina pa makina ne vim me automatike
dhe qyteti ka panik u bona keq duke na merzit
deri dje ato nuk mun moro ton nuk ke ca meriton
bile shume e kena thon ne shei e kena lon
f**ker jena bo nuk kena ma fot mo f**k
jena bo ca kan fol ca keni bo thon menjeher 2 milion
n'bank edhe me na prek ti nuk ke as autoritet n'shtet
e ne kena lek ne levizim pa jelek para se na
njef n'qytet e kena dit e kena prit para se na godet
Hika fmi nga veni ku linda
neper bote n'qoshe ku u rrita
dhe tani vec po qesh ku arrita n'moment qe prita
Tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej SHQIPNIE
se jam tu bo pare male himalaje.
tu bo gjiro me cuppe maja po m'shhe
hala spo beson qe vi prej Shqipnie
se jam tu bo pare male himalaje.[eheheheh]
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)