Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bardhi - Lot

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Deshta me t’thir po numrin s'ta kom ma
S'ta kom ma, s'ta kom ma

Ah lot po nxjerri,
Ah lot po nxjerri, nxjerri
Ah lot po nxjerri, nxjerri

Ah Zot mallkoje ket dashni
ket dashni, ket dashni

Tash po lyp 1 shkas, me kthy kohen mas
kurr se menove qe karma sillet kompas
veq 1 rast n'2 t’nates 3’t bashk
ti me tjetrin n’shtrat, e une me kallash me ju hy

Se meriton me t’dasht
Ma mire t'ju kisha vra
Ma mire mos t’kisha njoft, s’kisha ra
Ma mire me dek, se deken me sy me pa
E mu kon gjalle hala, e mu kon gjalle hala

Se ti se meriton me t’dasht kurr
Ti se ke meritu 1 zemer t’paster
Hup q*** nonen moj e poshter
Se m'ke bo me lujt

Deshta me t’thir po numrin s'ta kom ma
S'ta kom ma, s'ta kom ma

Ah lot po nxjerri,
Ah lot po nxjerri, nxjerri
Ah lot po nxjerri, nxjerri

Ah Zot mallkoje ket dashni
ket dashni, ket dashni

M'than ti shume po vun, m'than shume po pin
M’than qe kom lujt, per ty a ja vlen

Jo nuk ja vlen e di
S'jom tu e ni mo
Sjom n’terezi mo
Po du me pi mo

Vec ni nat me kthy at dimen
Vec ama bimen
Se em myten kujtimet, o kto kujtime

Nese s'ke zemer merre timen, se nuk m’dhimet
Theje preje gjuje se per tjeter s’rreh mo

Deshta me t’thir po numrin s'ta kom ma
S'ta kom ma, s'ta kom ma

Ah lot po nxjerri,
Ah lot po nxjerri, nxjerri
Ah lot po nxjerri, nxjerri

Ah Zot mallkoje ket dashni
ket dashni, ket dashni

M'than ti shume po vun, m'than shume po pin
M’than qe kom lujt, per ty a ja vlen
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)