Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ernis Çili - Zemer

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
REF*
Hej sot unë jam
një njeri që ndjenjën
tënde kam përballë
Hej të thërras
zemër ti je ëndërra ime në çdo natë
Hej ku je ti?
Pse më fshihesh zemër
jo tani
mos më harro ti e di
sa të dua zemra ime ti

STROF*

Une bitin e ndal
vetëm ti them dy fjalë
sa herë i mbyll unë sytë
kujtimet i ngjallë
ti je këtu pranë

Zgjohem vetëm pa fjalë
zemrën se kamë unë gjallë
dua kohën ta ndal
vetëm ta fal
jemi të ndarë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)