Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Asllani - Rrena

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ka je ti ka je mke lon vet ja
Mke rrejt, kur mke thon tdu sa vetja
E per ne per ne vaj me det jaa
E shko, ti shko, ktu ske ven ma
(×2)

A jena sjena, a skem qen na?
A gjith ça mi ke thon kan qen rrena?
E per ty sot menoj a je knena
A me vetmin tu u sill tu pi vena!
(×2)

[Reff.]
Rren rren rren rrena
Ca mke thon ti?,
Mren mren mren mrena
Qysh je kon ti?
Vet vet vet vet sot a fol ti?
Lè lèt per ty so e di moti!
(×2)

Ven, per na ska mo
Gjithcka ça kem pas, ça kem bo i kem lon me koh
E per me u kthy, ska vler mo
E ajo ça thyhet, a prap ngjitet meno?

A esht kjo ca ke dash? Ca ke thon ça ke bo?
Jo sooo!!
...
E sot perdit mthirr, me ta cel kurr hic mos meno!
Veç shko se smuj moo!

A jena sjena, a skem qen na?
A gjith ça mi ke thon kan qen rrena?
E per ty sot menoj a je knena
A me vetmin tu u sill tu pi vena!
(×2)

[Reff.]
Rren rren rren rrena
Ca mke thon ti?,
Mren mren mren mrena
Qysh je kon ti?
Vet vet vet vet sot a fol ti?
E let let let per ty so e di moti!
(×4)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)