Më mbaj mend (për 1 muaj)

Neki Emra - Provokim

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti erdhe ne qytetin tim
kur nuk doja askend ta shihja
Para syve merdhe me nxitim
Ne at qast, as qe doja te te njihja

Llogari te hapura intime
Kisha ca imtsira
Me ish dashnin time
Llogari te hapura intime
Kisha ca imtsira
Me ish dashnin time

A ta quaj provokim
Ardhjen tende te papritur
Apo thjesht eshte fati im
Dy her ne zemer i goditur

A ta quaj provokim
Syt e tua kur me shikuan
U genjeva perseri
Kur mendova se mdashuruan

Ty hapi te solli m'mendove
Kur luftoja me ndjenja tmija
Te dilja nga ankthi im i vjeter
Per dashni te re sdoja te dija

Llogari te hapura intime
Kisha ca imtsira
Me ish dashnin time
Llogari te hapura intime
Kisha ca imtsira
Me ish dashnin time

A ta quaj provokim
Ardhjen tende te papritur
Apo thjesht eshte fati im
Dy her ne zemer i goditur

A ta quaj provokim
syt e tua kur me shikuan
U genjeva perseri
Kur mendova se mdashuruan

A ta quaj provokiiiim
Syt e tua kur me shikuaaaan
U genjeva perseriiii
Kur mendova
Se mdashuruaaan!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)