Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Duart Hapur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ka lind Dielli
Erdh’ mengjesi
Zgjohen bashke qiell e det
Ja dhe toka nis e flet

Sa shume etje
Per buzeqeshje
Sa shume shprese, e drite
Pas e lame cdo lendim

REF.:
Jemi bashke
Sot me prane
Per me u dasht’
E me fale’
Asht’ dite e g’zume plot miresi
Asht dita jone plot me dashni
Asht’ Bajram
Jemi bashke
Per me (u) dasht'
E me fale’
Asht’ dite e g’zume plot me miresi
dita jone plot me dashni

Lum kush n’ zemer
Asht’ i bardhe
Lum kush di me dhane
Duart hapur di me i mbajt’

REF.:
Jemi bashke
Sot me prane
Per me u dasht’
E me fale’
Asht’ dite e g’zume plot miresi
Asht dita jone plot me dashni
Asht’ Bajram
Jemi bashke
Per me (u) dasht'
E me fale’
Asht’ dite e g’zume plot me miresi
dita jone plot me dashni
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)