Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Erdh Bajrami

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Erdh bajrami mbushet shpia
plot me vllazen, plot me bija
me shëndet e paçim jetën
për të gjithë urime festën.

Herët në mëngjes
gzohet krejt shtëpia
mas faljes t'bajramit kur vijnë
burrat nga xhamia.

Se këtë festë bashkimi
e ka beku Zoti
ku takohen bashkë
gzimi edhe loti.

Erdh bajrami mbushet shpia
plot me vllazen, plot me bija
me shëndet e paçim jetën
për të gjithë urime festën.

Erdh bajrami mbushet shpia
plot me vllazen, plot me bija
me shëndet e paçim jetën
për të gjithë urime festën.

Mirëmëngjesi nanë
o me fat Bajramin
deshta ty mas pari
o me ta ni zanin.

Familja prej s'largu
thrrasin e urojnë
n'atë fotografi
veç na po mungojmë.

Erdh bajrami mbushet shpia
plot me vllazen, plot me bija
me shëndet e paçim jetën
për të gjithë urime festën.
Erdh bajrami mbushet shpia
plot me vllazen, plot me bija
me shëndet e paçim jetën
për të gjithë urime festën.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)