Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luana Vjollca - 1 Mije Vjet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A ki mu largu edhe ti,
si krejt njerzt qe i kom dasht
A ki me nejt kur t'bohet rond,
kur s'o e lehte me m'dasht

Edhe 1000 vjete te pres,
vdes cdo mengjes qe nuk t'kom
me mungon, me mungon

A ki mu largu edhe ti,
si krejt njerzt qe i kom dasht
A ki me nejt kur t'bohet rond,
kur s'o e lehte me m'dasht

Le te marojne krejt,
po du ti mem kujtu,ti mem kujtu
Le te marojne krejt,
spo du ti mem harru,
ti mem harru..

Edhe 1000 vjete te pres,
vdes cdo mëngjes qe nuk t'kom
me mungon, me mungon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)