Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu - Qika E Babes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shpejt po kalojn vjete shpejt po kalojn dite
oj qika jem qdo dit pot shoh tuj rrit
sa here t'perqafoj ty era jote m'knaq
per shpirtin tem evlad ti je ilaq
e mendoj qdo dit je e ders t'huj moj bi
kur t'martohesh qka dot boj sedi
qdo dit e mendoj a moj drit e hane
udha e mar sedi qysh ka met than

Ref
Qika e babes, qika e babes
drita jem o shpirti jem
a e din o shpirti vogel je arsya e jetes tem
qika e babes, qika e babes
drita jem o syni jem zoti me ty zbukuroj jeten tem o jeten tem


Ajo ftyra jote sikur hane e plot
evladi jem o ma e bukra n'bot
dora jote e vogel ftyren ma perkdhel
sa mir me ty mengjesi kur po qel
e mendoj qdo dit je e ders t'huj moj bij kur t'martosh qka dot boj sedi
qdo dite e mendoj a moj drit e hane
udha e mar sedi qysh ka met than

Ref(x2)
Qika e babes,qika e babes
drita jem o shpirti jem
a e din o shpirti vogel
je arsye a jetes tem
qika e babes,qika e babes
drita jem o syni jem
Zoti me ty zbukuroj jeten tem o jeten tem
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)