Më mbaj mend (për 1 muaj)

Engjëllusha Salihu - Kunatat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me një kafe dita nis
Me kunata jame ujdis
Si me motra muhabet
Njona-tjetres bojm hyzmet
Knaqet vjerra tu na pa
Sikur shoqe jena ba
Po ju bohet qefi shumë
Që kanë marr nuse si une

Kur thoj nusja si mbretresh
Ja boj kafen une tuj kesh
Kur thoj nusja si llokum
Une i du hala ma shumë
Kur thoj nusja si mbretresh
Ja boj kafen une tuj kesh
Kur thoj nusja si llokum
Une i du hala ma shumë

Kan ble lira kanë ble ar
Me duvak e fustan bardhe
Ditë shpi o ku mkan pru
Kunatat për mu janë gezu

7 mahalla kanë liftu
Nusja shpis nga ku je shu
Ku kanë motër këtë dynja
Vëllaun mir qe skan me pa

Kur thoj nusja si mbretresh
Ja boj kafen une tuj kesh
Kur thoj nusja si llokum
Une i du hala ma shumë

Kur thoj nusja si mbretresh
Ja boj kafen une tuj kesh
Kujt thoj nusja si llokum
Une i du hala ma shume
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)