Më mbaj mend (për 1 muaj)

Menduh Allajbeg - Allah O Nur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
N'sprovat e jetës
Kur na bien zemrat
Mos harro se ai
Na i mesoi te gjitha emrat

N"dimrin e jetes
Do t'lulëzojnë pranverat
Thuaj veç Allah
Lëri të tjerat X2


Allah o dritë
Allah Allah o nurë
Kush të përmend ty
Rrugën s'e humb kurrë x2Çdo zemër që erdhi
S'mbetet në dunja
Pa ty çdo i pasur
Mbetet fukara x2

Zemrat i mbane gjalle
Vetëm emri yt
E ballit pa sexhde
Si duhen syt x2Allah o dritë
Allah Allah o nurë
Kush të përmend ty
Rrugën s'e humb kurrë x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)