Më mbaj mend (për 1 muaj)

Don Xhoni - Deri Kur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti e din qe të kom dasht shum
Dhe me e pas ni fmi
Me ik diku n‘fshat!
Me pak fjal
Me pas nji jet t'lumtur
Ama tregom edhe sa me prit
Deri kur!

REF.:
Deri kur met prit ma
Deri kur met prit ma
Iki nata iki dita

Deri kur met prit ma
Deri kur met prit ma
Iki nata iki dita.

Nëse nuk kisha dasht une
Na dy S’ishim njoft
Per ty i pata do tekste
Nuk i dhash se kish shum n'to
Tripi jon ke shum ma thell
E jo veq dy shok!

Menjen e pate shum nalt
Tentova met kthy në tok!
Për ty po menoj veq kur po pi vodk
Kejt senet qe i bonum na dy
Si bon kerkush n’bot

Ti je andrra ma e mir
N’jet që um ka ndodh
Kto fjal jan prej Zemre
E di qe je lodh
Deri kur me t’prit ma
Deri kur me t’prit ma
Iki nata iki dita!

REF.:
Deri kur me t’prit ma
Deri kur me t‘prit ma
Iki nata iki dita!
Deri kur me t‘prit ma
Deri kur me t‘prit ma
Iki nata iki dita!

Ne kte hekurudh une jam hekur
ti je udhë
Sjom un tu ju mburr
Dijamanta pate n dur!
So pun karakteri dashnija jote kejt gur
Tash jam tu bo xhiro
Menimet mi zhduk.

Baby yo my diva..
Baby yo my diva..
Kur po tkapi n’mes
Po ma bon t’lutna tranquila

Baby yo my diva..
Baby yo my diva..
Kur po tkapi n’mes
Po ma bon t’lutna tranquila

REF.:2x
Deri kur met prit ma
Deri kur met prit ma
Iki nata iki dita!

REF.: 2x
Deri kur met prit ma
Deri kur met prit ma
Iki nata iki dita!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)