Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirsa - Moj E Mira

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Moj e mira o te pojata
Hije tpaskan o flokt e gjata
Hije tpaskan o flokt e gjata
Shkurtoj pak o tu preft nafaka)

2X
Ti po vjen, mas meje bon
Me tdhon rast, sdi a meriton
Qka po bon, e qka po bon
Me mu jo loja jo se nuk shkon

Dal ngadal, zemra shkon tu ndal
Dal ngadal, se ty zemren ta kam fal

(Moj e mira o te pojata
Hije tpaskan o flokt e gjata
Hije tpaskan o flokt e gjata
Shkurtoj pak o tu preft nafaka)

2X
Ti po vjen, mas meje bon
Me tdhon rast, sdi a meriton
Qka po bon, e qka po bon
Me mu jo loja jo se nuk shkon

Dal ngadal, zemra shkon tu ndal
Dal ngadal, se ty zemren ta kam fal

(Moj e mira o te pojata
Hije tpaskan o flokt e gjata
Hije tpaskan o flokt e gjata
Shkurtoj pak o tu preft nafaka)

Dal ngadal, zemra shkon tu ndal
Dal ngadal, se ty zemren ta kam fal
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)