Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juli Çenko - Këngë E Valle Seç E Ndezëm

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dola moj në Muzinë
Vrap nxora dylbinë
Dola moj në Muzinë
Pashë moj Lunxhërinë

Pashë vashat e ndrinë
Ndrinin moj trëndelinë 2x

A do vish të rrimë
Vemi moj unë e tinë 2x

Vemi moj unë e tinë
Të na kenë zilinë 2x

O leshverdho moj trëndelinë
Hajt të shkojmë në Delvinë 2x

Hajt të shkojmë në Delvinë
Të shikojmë bukurinë 2x

Të shikojmë bukurinë
Pallata të zjarrë e rrinë 2x

Të shikojmë Sarandën tonë
Me portokalle dhe limonë 2x

Në Berat e në Përmet
Me lahutë e klarinetë
Upupu sa ka lezet
Kur kërcejnë vajzat me djemtë 2x

Upupu upupu sa bukur kërcejnë ato
Upupupupupu seç e ndezën vallen o 2x

Vlorë shumë këngën ta desha
Dhe Himarës melodinë
Gjirokastra si princesha
Tepelena pranë i rri 2x

Upupu upupu sa bukur këndojnë ato
Upupupupupu Seç e ndezën këngën o 2x

Upupu upupu Sa bukur kërcejnë ato
Upupupupupu Seç e ndezën vallen o

Upupu upupu Sa bukur këndojnë ato
Upupupupupu Seç e ndezën këngën o
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)