Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Asllani - Pres

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[REFF×2]
Ti nuk je hala ktu
Un se di ca po pres
Kur jom cu paske shku
Nuk po tshof ty nmengjes
Si me ty si pa ty
Un i njejti po mes
Nuk e di nuk e di pse po tpres

U  bebe ajde kallzom ca po don ti bebe
I bojna na dyt bashk krejt o bebe
Mos i ngjo krejt
Lej menimin e tjerve
Ti e din mir se vec ty tkom bebe (×2)

Nuk  sje si nfillim ket gjo un  e dija
Ma e forta per na dyt o vec dashnia
Su largove vet
Po ty tlargoj mirsia
Se do shkonte keq
Ket gjo un e prita
A bo me tpyt tash ti dashnin e gjete
Mos meno per mu po vec fol me veten
Ti e din mir une jom i njejt  bebe

[REFF×2]
Ti nuk je hala ktu
Un se di ca po pres
Kur jom cu paske shku
Nuk po tshof ty nmengjes
Si me ty si pa ty
Un i njejti po mes
Nuk e di nuk e di pse po tpres

Ceshtje emocionale,m'rrethon n'pranoja,
qysh me e harru dikon qe aq shum e doja,
i kom pi nja 2-3 gota,
tu nejt veq menoja,
a jemi nasht naj her o bebe a kan qen veq loja


O LEJT TI, FJALT E KOTA LEJ TI
NUK O KY MOMENTI, PREJ QE TI KE IIIK!
VEÇ KE ME PA SHPEJT TI!
SI UN KU ME GJET QYSH PREJ MEJE KE IIK!

A a, bon me t pyt ma, BEBE?
QYSH UN TY TKAM DASH, AI A TDON NJEJT
VEÇ LEJ BE, BEBEE!
NUK TLUTI MU KTHY, SE VON TASH PER NEVE! (×2)

[REFF×2]
Ti nuk je hala ktu
Un se di ca po pres
Kur jom cu paske shku
Nuk po tshof ty nmengjes
Si me ty si pa ty
Un i njejti po mes
Nuk e di nuk e di pse po tpres
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)