Më mbaj mend (për 1 muaj)

Readi - 1 Dashni

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
JO PA TY S'JAM TU MUJT
VEQ KOKA SHKRU ME VUJT
TY VEQ ZOTI T'RUJT
OJ NAFA E TJETER KUJT
VEQ DIQKA TU KISHA LUT
KONTAKTIN MOS ME SHKPUT
SE MUNA MEQ ME LUJT
MOS ME FOL MOS ME SHKRUJT...X1

LUMTURI TI NUK KI SE PO VREHESH N'SY
A T'KA RA PER MU ME TA MU SHTY
M'FAL M'FAL QE T'KOM BA ME MERZI
TOLLOVI KREJT E DI,E DI MOJ DASHNI
THIRRUM VI KUR JE FREE SE PA TY S'UN RRI
NDJENJAT JAN PERZI, AHH FATI ZI
LIDHJA JON JO NUK KA GARANCI
PO MERENSI TI T'JESH MIR,QAJO MERENDSI...

JO PA TY S'JAM TU MUJT
VEQ KOKA SHKRU ME VUJT
TY VEQ ZOTI T'RUJT
OJ NAFA E TJETER KUJT
VEQ DIQKA TU KISHA LUT
KONTAKTIN MOS ME SHKPUT
SE MUNA MEQ ME LUJT
MOS ME FOL MOS ME SHKRUJT...X1

SIMPATI UNE TY PREJ DITES T'PAR
PEJ ATEHERE VEQ KAM MENU ME T'MARR
KJO DASHNI VALLA SIKUR ZJARR
DIKUR JEM NGROH TASH KEM MU KALL
OJ NAFAK FLAKA T'DALT MI KE HUP EDHE FJALT
KURR KERKON S'KI ME DASHT QYSH MU M'KE DASHT
AS KERKON S'KAM ME PAS QYSH TY UN T'KAM PAS
E SI ME TY ME KERKON S'KAM MU KNAQ...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)