Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Koçi - S'po M'le Nana

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Spo m'le nana spo m'le nana sot me ik
Jo nana jo,se une tash jam rrit
E bien tupanat bien tupanat sot per mu
Gzo nano gzo nuse jam tu shku
Syno i zi o syno i zi,ma i bukuri je vec ti
Ti je vera,ti je dimri
1000 jete me ty do rri.
Boll u rrita boll u rrita
Ne zemer te don kjo çik
Ne me dalçin syte e ballit me kane porosit.
2x
Spo m'le nana spo m'le nana sot me ik
Jo nana jo,se une tash jam rrit
E bien tupanat bien tupanat sot per mu
Gzo nano gzo nuse jam tu shku.
Syno i zi o syno i zi
Nuk me rren dot me flori
Ma jep fjalen,ta jap zemren
Zdo me nderrosh ti me as 1
Boll u rrita boll u rrita
Ne zemer te don kjo çik
Nan e bab me ja gzu zemren,se ket dite kane prit.
3x
Spo m'le nana spo m'le nana sot me ik
Jo nana jo,se une tash jam rrit
E bien tupanat bien tupanat sot per mu
Gzo nano gzo nuse jam tu shku.
4x
Spo m'le nana spo m'le nana sot me ik
Jo nana jo,se une tash jam rrit
E bien tupanat bien tubanat sot per mu
Gzo nano gzo nuse jam tu shku
Gzo nano gzo nuse jam tu shku.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)