Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-Up - Ric Flair Drip

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jumpman Jordan
Flow sikur dhom' metalike me jorgan
Freeman si Morgan
Ky rapshit do m'shkoj dhe kur t'jem gjysh
Pasi diamantet nuk zejn ndryshk

Hah, runi' distanca
Un' i kom' shok sa ju i keni fansa
Duke u tymos me afgan nga Franca
Gjaku përqindje e lart me substanca
Çunat i' tuf' me kapuça
Sikur Fallujah
Titan për kto' xhuxha
Kjo ësht' Vietnam për kto' buça
Kjo nuk ësht' loj' për kta' kolopuça

E un nuk merakosem sa her' që po m'i vjedh
Idet' që truni' im i ka përzgjedh
Ti nuk je un' Kshuqë dhe me t'i fal
Tekstet e mia, ti ngelesh skandal
Tipa si kta' jan' arsyja' që un' kom' heq dor' nga muzika
Nuk boj' mo' lirika
Osht' turp për mu' që na bashko' hip-hopi
Ene' pse ju jeni posht meje shum' liga
Mrena' i' dhome kom' tipa
Që nuk i plas kari fare për art
Melodi nëpër asfalt
Breshëri automatikësh duke thur simfonin Mozart

E un' kom' vetëm 8 klas' shkoll'
Goodfellas lekët nuk i maj' n'portofol
Kom' bo' budalliqe që nuk munet' me i fol
Jena' rrit' me frym' tjetër nëpër metropol
Duke i ra gjoksit fort King Kong
Jom' King nëpër kong'
HYMF
Duke i ra gjoksit fort King Kong
Jom' King dhe pa kong
Kjo ktu' osht' monumentale
Kjo ktu' nuk osht' momentale
Ushqime krudo kto' instrumentale
Un' nuk e promovoj nëpër portale
Pasi s'kam nevoj' për përkrahjet virale
Foleni' mes njoni' - tjetrit për G-n
Rujeni për vete gjith' xhelozin'
Ju nuk i keni aq bole
Me u bo' gangsterra me mu' n'tavolin'
E kom' dhon' shpirtin pa pas përfitim
Trego mirnjohje' kur thu' emrin tim
Deri frymën e funit' që do marr, do m'kesh duke bërtit
Ju qifsha policin'

Outlaw Mf t'u bërtit n'kup' t'qiellit
Shpirti Machiavellit
Do m'dekoroni mas vdekjes
Si puna e Mitrush Kutelit
Fakt
Nojher jom' klasik si tingujt e violinçelit
Shumicën e kohës si konan barbar
Ma kan' harxhu' t'gjith' baterin' e telit
Kto' kurvat që s'ja kom' var'
Profili ulët nuk dukem n'radar
Ndërkoh' n'bagazh 10 koncertet e ktyne'
Gjith' kto' rreperat jan' veç me m'a marr
N'goj, der' sa mos ken' asilloj' pështyme
Gangsta rap un' jom' rrit me kët' lloj fryme
Kur shqiptarët nigjonin turbofolk
Si do buzqeshësh me dhomët e thyme?
Mati mir' t'gjitha fjalët që po fol'
Sa her' që knoj' sillu indiferent
Vetëm se e ke t'gjith grupin prezent
Përmrena vetes e dini që nuk o' mir' asi' moment
Me m'pas konkurrent
Pik
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)