Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjend Lloga - Nuri Mazari, Vale E Drinit Qe Nuk Vdes Kurre

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vale e Drinit qe nuk vdes kurre..

Permes Struges Drin i zi
E nis rrugen per Shqipni
Per Shqipni e nis rrugen
Ku e kam,ku e kam komandant Strugen
Lype n’qiell shqipe bajraku
Lype n’tok lulkuqe gjaku
N’drinin plak val qe s’vdes kurre
N’cdo kala n’cdo kala e ke flamur

Ref..
Vit mbas viti e djale mbas djali
Krushqve u prin Nuri Mazari
N’gjith kalate e shqiptarise
Con bajrakun e lirise
O Nuri Nuri Mazari
Nder i trollit shqipe mali
Lumja lokja qe t’lindi ty
Lumja toka qe t’mban ne gji

Ne Gllogjan drita e cel
Yjet ndez permbi Preshev
Per Tanush ai mori rrugen gjith e priten
O trimin komandant Strugen
Bashk me trimat prej Kosove
Thyen kufinj e bashkon troje
Prej n’Tetove n’kala t’Ulqinit
Flake lirie,flake lirie pushka e trimit

Ref...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)