Më mbaj mend (për 1 muaj)

JimmyRockF - Koha Dyrdymenash

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
koha dyrdymenash
kur behesh robb i njeriut te lavderojne
kur behesh robb i zotit te injorojne
largohesh krimit te poshtersojne
i afrohesh vjedhjes shume te cmojne
e braktis epshtin shume te qeshin
kur ben vepra te mira te perqeshin
e fol te verteten shoket largohen
krypi me rena gjithe te afrohen

je modest te shesin kopalla
kur ju shet ment te ngon terr mahalla
o ti njeri me jeten qe luan
zoti te shiqone dhe krejte ti shkruan
kur behesh robb njeriut te lavderojne
kur behesh robb zotit te injorojne
fol verteten, shoket largohen
kur i krryp me rena te gjithe afrohen
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)