Më mbaj mend (për 1 muaj)

Venera Lumani & Lind Islami - Kush

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kush?
Kush të do më shumë?
Kush?
Kush më shumë se unë?

Kush?
Kush te njeh më mirë?
Kush?
Tekat kush t'i di?

Mbama zemrën në dorë
E ma ruaj si të ishte foshnjë
Delikate si qelq
Ti e din thyhet lehtë.

Kush të kthen buzëqeshjen
Ti më thuaj kush për ty jep jetën
Edhe sa hëna do ndërrojnë
Që ta kuptosh
Kush të thot t'vërtetën
Ti më thuaj kush për ty jep jetën
Edhe sa vite do kalojnë që ta kuptosh.

Kush?
Kush të merr inat?
Kush?
Kush të pret në shtrat?
Kush?

Kush të cmend më shumë?!
Kur njëherë hesht, pastaj flet,
don me m'prek, s'tlo me m'puth.
Ta kam thy zemrën,
m'fal s'munda me t'a ruajt këtë herë
Kam me e ngjit unë çdo pjesë besom ti,
s'ka m'u vërejt.

Kush të kthen buzëqeshjen
Ti më thuaj kush për ty jep jetën
Edhe sa hëna do ndërrojnë
Që ta kuptosh
Kush të thot t'vërtetën
Ti më thuaj kush për ty jep jetën
Edhe sa vite do kalojnë që ta kuptosh.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)