Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatima Ymeri - Jena G'zu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jena gzu o Jena gzuu
Jena per me fluturuu
Fluturojm e shkojm havaa
Aah si shqiptaret joo nuk kaa

A sa jena gzu
A sa jena gzu
Bashk tu fluturu
Bashk tu fluturu
Gjaku o tu vlu
Gjaku o tu vlu
Jena tu festu
Jena tu festu

Tfala Parisit t fala krejt botes
Me gjak i lam kejt kufijt e tokes
Rrugt e prishtines
Rrugt e tirones
Jo se harroj kurr gjirin e nones
Shqipee Shqipee
Shqipee Shqipee
Digjee digjee digjee

Jena bashk na jena nji
Si kosov edhe shqipni
Amerik e diaspor
Krejt shqiponja bojn me dor
E kem gjakun kuq e zi
Per atdhe qe sje ma ti
Po ku ka ma mir se ti
Oj shqipni oj shqipni

Jena gzu o jena gzu
A jena per me fluturuu
Fluturojm e shkojm havaa
Ah si shqiptaret joo nuk ka (aayyy)

Jena gzu o jena gzu
Jena bo me fluturu
Jena gzu o jena gzu
Jena bo me fluturu
Fluturojm e shkojm hava
Si shqiptaret jo nuk ka
O fluturojm e shkojm havaa
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)