Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhuli Pjetraj - Baladë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti ekziston unë jetoj
Tjetër arsye, sham ne k'te botë
Frymën e mbaj sa herë të shoh
Ti je parajsa, në qiell e në tokë

E di, a lashtë evjetër, është kjo ndjenjë
Jo çdo njeri ka mundur, dot ta gjejë
Vetëm një herë, një herë të rrëmben
Të merr gjithçka, veten ta merr, shpirtin e merr

[REF.:]
Baladë, baladë
Jeta jonë
Baladë, baladë
Si ta tregoj?
Baladë, baladë
Ëndrra jonë
Baladë, baladë
Si ta tregoj?

Ti mban në sy buzëqeshjen time
Timban në buzë shijen time
S'di ishe ti a unë atëherë?
A lindëm bashkë, të dy përnjëherë?

E di, a lashtë evjetër, është kjo ndjenjë
Jo çdo njeri ka mundur, dot ta gjejë
Vеtëm një herë, një herë të rrëmben
Të mеrr gjithçka, veten ta merr, shpirtin e merr
E di, a lashtë evjetër, është kjo ndjenjë
Jo çdo njeri ka mundur, dot ta gjejë
Vetëm një herë, një herë të rrëmben
Të merr gjithçka, veten ta merr, shpirtin e merr

[REF.:]
Baladë, baladë
Jeta jonë
Baladë, baladë
Si ta tregoj?
Baladë, baladë
Ëndrra jonë
Baladë, baladë
Si ta tregoj?
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)