Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Asllani - Xhanem 2

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ke shku ti nuk je mo knej!
Po tshkruj ty veç me kon njejt
Hajd thum ça ke bo?
A jem a sjem mo, ne?
Ska ma keq, je kon dreq tii
Bajat
Sot po pi, prej ke ik ti
Si çdo nat
Veç e di se ke leht ti
Veç haram
Po sot jo mo ske shans ti,
Hajd shko larg

Veç hajd mos thirr mo,
(OOOO)
Veten posht e kam lan, veç ty me tpa mir
Trego bebo ku je sot?
E di keq a pishmoon, po tvje me veten
Po ne nuk jem mo jo!

[REF]
Qysh po mthirr ti mu Xhanem
(MOO)
Kejt ça ke bo filma, qata sjem mo ne
A po tdel pija?
(OOO)
A po tbin men kujtimet, sa keq ne sjem mo
TI XHANEM (XHANEM)
JE KON MRENA TI HELEM (HELEM)
INATXHIT TU PA NGELEN (NGELEN)
TREGO BEBO KU MBETEM? (NEE)

Ki me pa ti, ki me pa ti,
Kur tmungoj
Me mthirr prap ti me thirr prap ti,
Si un keq kur ke thon, qe, kaq e pati
Veç ma keq pa ta kthy, sum len inati (×2)

Veç hajd mos thirr mo
(OOO)
Veten posht e kam lan, veç ty me tpa mir
Trego bebo ku je sot?
E di keq a pishmoon, po tvje me veten
Po ne nuk jem mo jo

[REF]
Qysh po mthirr ti mu XHANEM
(MOO)
Kejt ça ke bo filma, qata sjem mo ne
A po tdeh pija?
(UOOO)
A po tbin men kujtimet, sa keq ne sjem mo
TI XHANEM (XHANEM)
JE KON MRENA TI HELEM (HELEM)
INATXHIT TU PA NELEN (NELEN)
TREGO BEBO KU MBETEM? (NEEE)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)