Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Thellimi - Nene

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa shume dite sa kohe
sa vite pa te pare
Malli nene me ka marre
Do te vij nje dite
Te puth buzen e tharre
Malli nene me ka marr
Se u thinja dhe une nene
Nga brenga larg
Por une kam birin tim prane vetes
E nene nuk kam
Ref’
Per cdo djale ti je nene
Je dashuri e pare
Ndjenja qe kupton jeten
Je zot,,zoti prane

Dhe une erdha nene e nuk
Te gjeta gjalle
Ah moj jete sa me ke vrare
Nuk ka djell e nuk ka shi
Qe te me lag
Syrin lume zemren e çare!
Se u thinja dhe une nene
Nga brenga larg
Por une kam birin tim prane vetes
E nene nuk kam
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)